Zostań żużlowcem

Z podziwem obserwujesz karierę Szymona Woźniaka, Twoim idolem jest Tomasz Gollob, chciałbyś ścigać się na torze z Bartoszem Zmarzlikiem? Zapraszamy do naszego Klubu!

Prowadzimy szkółkę mini żużla oraz przygotowujemy adeptów do ścigania się z licencją „Ż”. Najmłodszym pokazujemy jak rozpocząć żużlową karierę, pomagamy w przygotowaniu ogólnorozwojowym oraz w zdobywaniu techniki, pomagającej pokonywać żużlowe okrążenia. Nasza działalność opiera się na szkoleniu zawodników od najmłodszych lat. Do szkółki przyjmujemy dzieci w wieku od 5 lat, aby mogły rozpocząć swoją przygodę z motorami o pojemności 50cc.

Po ukończeniu 10 roku życia adept może przystąpić do licencji „MŻ”, która upoważni do go udziału w zawodach w kategorii 85-125cc, m.in. PPPK, DMP, IMP. Występy w tej grupie zarezerwowane są dla zawodników do 16 roku życia.

Kolejnym etapem jest zdobycie licencji do uprawiania sportu żużlowego i przesiadka na motory o pojemności 500cc. Młody zawodnik do egzaminu może podejść po ukończeniu 15 lat oraz zaliczeniu pod opieką instruktora odpowiedniej liczby godzin treningów na dużym torze.

Jakie stawiamy wymagania kandydatom? Przede wszystkim pasja i zamiłowanie do czarnego sportu!

Po rozmowie z trenerem kandydat zostaje skierowany na badania lekarskie, aby móc rozpocząć treningi. Klub udostępnia sprzęt do testowej jazdy, aby każdy mógł się przekonać, że to właśnie żużel jest dyscypliną dla niego. W okresie zimowym czuwamy nad przygotowaniem kondycyjnym, organizując treningi ogólnorozwojowe od 2 do 3 razy w tygodniu. W trakcie sezonu treningi na mini torze odbywają się 2 razy w tygodniu.

zostan_01

Mikołaj Curyło, Hans Andersen, Patrick Hougaard, Kacper Woryna i wielu innych rozpoczynało od mini żużla! Jeżeli chcesz wziąć z nich przykład, należy zgłosić się do naszego trenera Jacka Woźniaka telefonicznie: 607 447 832 lub na nasz adres e-mail: speedway@btzpolonia.pl.