O nas

Bydgoskie Towarzystwo Żużlowe powstało w 2003 roku i na mocy porozumienia z BKS Polonia przejęło sekcję żużlową,aby móc kontynuować żużlową tradycję w naszym mieście. Pod banderą BTŻ-tu drużyna ligowa nie tylko przetrwała, ale osiągała kolejne sukcesy. W latach 2005-2006 zdobyli odpowiednio srebrny i brązowy medal DMP, dwa srebrne medale MPPK oraz srebrny medal MPPK (2006).

01 02 03

Od 2007 roku po powstaniu ligi profesjonalnej, zgodnie z ustawą Klub w najwyższej klasie rozgrywek musiał funkcjonować jako Spółka Akcyjna. BTŻ Polonia wraz Miastem Bydgoszcz powołała w 2006 roku spółkę ŻKS Polonia Bydgoszcz SA. Od tego momentu BTŻ Polonia zajmuje się szkoleniem przyszłych adeptów żużlowych, zarażając młodych chłopaków pasją do warkotów silników i zapachu metanolu. 

W roku 2010 w celach szkoleniowych został oddany do użytku mini tor żużlowy im. Mieczysława Połukarda, na którym swoje pierwsze kroki stawiają nasi najmłodsi podopieczni. Po zapoznaniu się w motocyklami o pojemności 50cc oraz 80-125cc są przygotowani do egzaminów na „dorosłe” licencje żużlowe.

09 08 07

Swoje przygody ze speedwayem w barwach BTŻ-tu rozpoczynał m.in. Szymon Woźniak. Działaczom zależy przede wszystkim na pomocy młodym zawodnikom na początku ich sportowych karier, otwierając im drzwi do żużlowego świata.

 

Władze BTŻ:

Robert Smalcerz – Prezes

Piotr Graban – Wiceprezes

Jacek Woźniak – Trener/Menadżer