Oficjalne rozgrywki zakończone – podsumowanie

Posted on

Oficjalne zmagania w sezonie 2021 zostały zakończone. Poznaliśmy najlepszych na miniżużlu w kategoriach: Drużynowy Mistrz Polski, Puchar Polski Par Klubowych oraz Indywidualny Mistrz Polski w kategorii 85-125cc.

Jaki był ten sezon dla nas? 4-miejsce, brąz, złoto i 2 kolejne licencje MŻ!

Statutowym celem naszego Stowarzyszenia jest szkolenie adeptów i młodzieży w miniżużlu. Dzięki zaangażowaniu rodziców, sponsorów, przyjaciół, a przede wszystkim Trenera Jacka Woźniaka, Zarząd BTŻ co roku może w sprawozdaniu odznaczyć „zadanie wykonane”.

Rozgrywki rozpoczęliśmy z 6 zawodników posiadających licenję „MŻ”, zgłoszonych do oficjalnej rywalizacji o nagrody PZM: Oskara Funtowicza, Wiktora Jasińskiego, Macieja Kurzawskiego, Maksymiliana Pawełczaka, Adama Putkowskiego, Kacpra Tuczkowskiego.

Drużynowe Mistrzostwa Polski 85-125cc

O miano najlepszej drużyny w kraju walczyliśmy w rywalizacji grupowej (8 drużyn podzielonych na dwie grupy, rywalizacja w postaci czwórmeczu), z której zajmując drugie miejsce awansowaliśmy do finału rozgrywanego 4 września w Rybniku. Ostatecznie młodzi bydgoszczanie w finale zajęli 4 miejsce, uznając wyższość Just Fun GUKS Speedway Wawrów (I miejsce), UKS Speedway Rędziny (II miejsce), MKMŻ Rybek Rybnik (III miejsce).

Puchar Polski Par Klubowych 85-125cc

Zawody odbyły się na torze we Wawrowie 28 sierpnia. Do jednodniowego finału zgłoszonych zostało 10 par (każdy klub mógł zgłosić po 2 drużyny składające się z 2 zawodników i 1 rezerwowego). Trener Jacek Woźniak wytypował dwie ekipy: Jasiński, Pawełczak, Putkowski oraz Funtowicz, Tuczkowski. Pierwsza trójka wywalczyła dla BTŻ brązowy medal!

Indywidualne Mistrzostwa Polski 85-125cc

Szymon Woźniak, Wiktor Przyjemski i Maksymilian Pawełczak – mistrzowie z barw BTŻ! IMP 85-125 w sezonie 2021 rozgrywano w formie rund eliminacyjnych i finału (18.09.2021r w Gdańsku), do którego awansowało trzech naszych zawodników: Wiktor Jasiński, Maksymilian Pawełczak i Adam Putkowski). Na minitorze GKŻ Wybrzeża nieomylny był Maks, który został kolejnym Indywidualnym Mistrzem Polski reprezentującym nasz Klub.

Szkolenie przynosi efekty

Sensem prowadzenia szkółki sportowej są nie tylko sukcesy i zajmowane miejsca przez zawodników z licencją, ale również zachęcanie coraz większej rzeszy adeptów do uprawiania sportu. Każdego roku na wiosnę przychodzą do nas rodzice z pytaniem, czy ich pociechy mogą spróbować swoich sił na miniżużlu. Pewnie, że mogą! Podczas treningów na torze, salach sportowych, basenach staramy się przekazać niezbędną wiedzę, aby śmiałkowie załapali czym ten „czarny sport” jest. W efekcie na koniec sezonu 2021 kolejnych dwóch naszych adeptów: Mieszko Mudło oraz Marcel Chylarecki, 18 września w Gdańsku zdali egzamin  na licencję MŻ.

Mając na uwadze rozwój dyscypliny i rozgrywek w ramach miniżużla 10 października wspólnie z Speedwayevents.pl organizujemy dzień z cyklu „Polska Szkoła Żużla”. Więcej informacji przekażemy wkrótce.