Sezon 2021 czas start

Posted on

Później niż zazwyczaj, jednak wcześniej niż w 2020 roku starują rozgrywki żużlowego przedszkola. Rozpoczęcie sezonu miniżużlowego zaplanowano na 22 maja 2021r.

Rok temu o tej porze nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie „Czy miniżużel wystartuje?”. Pandemia całkowicie zniwelowała plany działaczy i zawodników. Rozgrywki z opóźnieniem, w pełnym reżimie sanitarnym i uproszczonej formule rozpoczęły się w połowie wakacji.

Sezon 2021, dzięki zdobytemu doświadczeniu i wprowadzonym przepisom sanitarnym może ruszyć dużo wcześniej. Na początek rywalizacja o Drużynowe Mistrzostwo Polski w kategorii 85 – 125cc.

Do rozgrywek przystępuje 8 klubów z całej Polski: Gdańska, Bydgoszczy, Torunia, Wawrowa, Częstochowy, Rędzin, Rybnika i Przemyśla, które podzielone zostały na 2 grupy. Rywalizacja odbywać się będzie na zasadzie czwórmeczy w obu grupach. Po rozegraniu zawodów w każdym z 4 miast w grupie, dwa najlepsze zespoły awansować będą do Finału, który odbędzie się na torze zeszłorocznych mistrzów w Rybniku (zaplanowany na 4 września 2021r.).

W najbliższą sobotę w Bydgoszczy o godz. 12:00 odbędzie się I runda DMP I grupy. Do rywalizacji na bydgoskim obiekcie staną ekipy: BTŻ POLONII Bydgoszcz, Wybrzeża Gdańsk, GUKS „Speedway Wawrów” oraz Bocar Włókniarz Częstochowa.

Składy drużyn:

Wybrzeże Gdańsk:
1. Eryk Kamiński
2. Jakub Malina
3.
4.
17.

BTŻ POLONIA Bydgoszcz
5. Maksymilian Pawełczak
6. Adam Putkowski
7. Wiktor Jasiński
8. Maciej Kurzawski
18. Oskar Funtowicz

Klub GUKS „Speedway Wawrów”:
9. Maksymilian Kostera
10. Mikołaj Krok
11.Kewin Nycz
12.Filip Bęczkowski
19.

Bocar Włókniarz Częstochowa:
13. Paweł Caban jr.
14. Igor Nabiałkowski
15. Dawid Rozpędek
16. Alan Ciurzyński
20.

Kibiców zapraszamy od strony ul. Powstańców Wlkp. Prosimy o stosowanie się do wymogów sanitarnych (zachowanie odstępu oraz założenie maseczek zakrywających nos i usta).