Jaki będzie sezon 2019?

Posted on

W miniony weekend zainaugurowano rozgrywki mini żużlowe w Polsce. Pierwsze oficjalne zawody rozegrano w Rybniku (03.05.2019 X Turniej o Złotą Lampkę Górniczą im. A. Skulskiego, 04.05.2019 II runda IMP 80-125cc). Pierwotnie terminarz przewidział rozpoczęcie sezonu na naszym mini torze pod koniec kwietnia, jednak ze względu na prace budowlane przy stadionie Polonii Bydgoszcz, zawody z 26 i 27 kwietnia zostały odwołane.

Dobre otwarcie

Przebudowa dużego stadionu, jak i niemrawo wkradająca się wiosna pozwoliły naszym mini żużlowcom na pierwsze treningi na torze dopiero pod koniec marca.

„Złota Drużyna” 2016-2018 wchodząc na kolejny etap żużlowej drabiny przeniosła się na stałe na dorosłe żużlowe tory, szlifując swoje umiejętności już na silnikach o pojemności od 250cc. Krzysztof Lewandowski i Wiktor Przyjemski, pod okiem Jacka Woźniaka, 28 marca po raz pierwszy w życiu wyjechali na żużlowy tor przy S2. Kolegom towarzyszył Kacper Łobodziński, który reprezentuje klub z Grudziądza.

lobodzinski-przyjemski-wozniak-lewandowski2543

Pierwszym efektem wspólnej pracy jest zdanie przez Wiktora egzaminu na licencję 250cc, który odbył się 24 kwietnia 2019r. w Grudziądzu i dołączenie w tej kategorii do Krzysia Lewandowskiego (licencja zdana w maju 2018r.).

Kolejne licencje

W ślady za starszymi kolegami poszli nasi podopieczni z mini toru. Zaledwie po kilku treningach 7 kwietnia 2019 na mini torze w Toruniu swoje pierwsze oficjalne licencje PZM w klasie 80-125cc zdali: Emil Maroszek, Maciej Kurzawski, Kacper Tuczkowski oraz Bartek Głogowski. Kadrę BTŻ w tym momencie uzupełniają adepci: Maksymilian Pawełczak, Oskar Funtowicz, Wiktor Jasiński i Adam Putkowski.

torun

Pierwsze zawody

Ze względu na kwestie organizacyjne kwietniowe zawody w Bydgoszczy zostały odwołane, a nowy termin zostanie ogłoszony w najbliższym czasie, po zatwierdzeniu przez GKSŻ. W tej sytuacji nasi debiutanci po swoje pierwsze punkty wybrali się w majowy weekend do Rybnika.

X Turniej o Złotą Lampkę Górniczą im. A. Skulskiego został zorganizowany na torze MKMŻ Rybek Rybnik 3 maja. Na 3 miejscu podium zawody ukończył Emil Maroszek (I miejsce zajął Dawid Piestrzyński z Rybnika, II był Nikodem Czmut z Torunia). Maciek i Bartek, również startujących w tych zawodach zdobyli odpowiednio 3 i 2 punkty.

W Rybniku udało się rozegrać w sobotę 4 maja II rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski na mini żużlu. Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: 7. – Emil, 19. – Maciek, 20.- Bartek. W niedzielę zawody PPPK zostały odwołane z powodu opadów deszczu.

 

Jaki będzie ten sezon? Na to pytanie nie sposób odpowiedzieć. Trener oraz zawodnicy trzymają się naszego głównego celu: nauka i rozwój. Trzymajcie za nas kciuki, obiecujemy, że wszystkie osoby zaangażowane w działalność Stowarzyszenia zrobią co w ich mocy, aby za ponad pół roku świętować kolejne sukcesy :)