Mistrzowie po raz trzeci…

Posted on

W niedzielę, zakończyliśmy sezon na swoim domowym torze. Do zawodów podchodziliśmy już jako mistrzowie, jednak pokazaliśmy, że walczymy do końca i wygraliśmy finałową rundę Drużynowych Mistrzostw Polski w kategorii 85-125 cc.

Niedzielne zawody, pomimo że medale były rozdane wcześniej, przyniosły wiele emocji. Trzeci bieg, pomiędzy naszą drużyną a ekipą z Wawrowa, rozgrywany był aż 5 razy. Ostatecznie to BTŻ uplasował się na najwyższym stopniu podium w zawodach. Tym samym Wiktor Przyjemski, Krzysztof Lewandowski i Kacper Łobodziński, jako pierwsi w historii wygrali wszystkie rundy Drużynowych Mistrzostw Polski w kategorii 85-125 cc. Drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej zajęła drużyna JUST FUN GUKS Speedway Wawrów, a trzecie MKMŻ Rybki Rybnik.

chłopacy 2

Nasza drużyna w takim zestawieniu wystąpiła po raz ostatni. Kacper Łobodziński, w tym roku występował już w zawodach w kategorii 250 cc. W przyszłym roku, regulamin nie dopuszcza go, do startu w niższej klasie rozgrywkowej. Licencję na 250, posiada już także Krzysztof Lewandowski. Jednak rozwój chłopaków wcale nas nie smuci, wręcz przeciwnie. Cieszymy się, że stawiają kolejne kroki w swojej żużlowej karierze.
Nadzieje na przyszłość rosną z każdym treningiem, bowiem najmłodsi, którzy niedawno zaczynali swoją przygodę z motorkiem, już za moment będą mogli zdać licencję w kategorii 125 i iść w ślady starszych przyjaciół z klubu. Najbliżej dołączenia do starszej drużyny jest Emil Maroszek, który jeszcze jesienią będzie mógł przystąpić do egzaminu.

maroszek

Sezon był także udany w rywalizacji Indywidualnej. Bowiem tytuł Indywidualnego Mistrza Polski, zdobył Wiktor Przyjemski, który kompletem punktów w Toruniu, pokazał, że jest najlepszy w tym sezonie.